צור קשר עכשיו: 052-2628033
     
 
  אירועי  המרכז
  מתכונים  
  סיפורים מהקליניקה  
 
  מן העיתונות

תמונות 

מאמרים 

סרטונים 
 
 
ירקות מכילים שפע של ויטמינים, מינרלים נוגדי חימצון ואנזימים. חשוב לאכול ירקות בתחילת כל ארוחה כדי שהאנזימים שלהם יסייעו לפעולת העיכול וכדי למקסם את ספיגת הרכיבים שהם מכילים ומומלץ לאכול 8-12 מנות ירק ביום בכל הצבעים האפשריים- שני סלטים בשתי הארוחות העיקריות יענו על הצורך הזה בקלות. היכנסו למתכונים שלי וגלו רעיונות לסלטים מעניינים, טעימים ומזינים.
 

 
הצטרפו לקבוצת הווצאפ השקטה לקבלת טיפ בריאותי יומי ומתכון בריא בכל שבוע
לחצו כאן להצטרפות
  
 
 
להצטרפות לאינסטגרם לחצו כאן
 

נפשו של איתן רגועה

דף הבית >> סיפורים מהקליניקה >> נפשו של איתן רגועה
איתן, ילד מתוק בן 8, הגיע לקליניקה בליווי אימו. הבחנתי במזגו הפעיל , בהתפרצויות המילוליות כלפי אימו ובחוסר הנוחות שאפיינה אותו, נוכח שיחתנו. הקליניקה שלו מאפיינת לא מעט מקרים המגיעים אליי בכל קיץ ובכל זאת, היה בו משהו אחר ממה שהכרתי- העיניים שלו סיפרו לי על נפשו ועל גופו את מה שאף רופא לא יכול היה לאבחן, אך נשאיר זאת להמשך.

אימו של איתן העידה כי תמיד היה ילד שובב ונמרץ "לא משהו חריג, כמו כל הילדים", אבל בכיתה א' פתאום החלו להגיע תלונות מהמחנכת:" הילד לא יכול לשבת יותר מ-10 דקות" , " הילד ניגש באמצע השיעור לפטפט עם חברים"," הילד מתפרץ לדברי המורה"," הילד לא מבצע את המטלות שהמורה מבקשת",ועוד. מכאן ועד לאבחון ע"י הנוירולוג, הדרך הייתה קצרה ולאחר שההורים והמורה מילאו שאלון מטעמו, הוא קבע:, מדובר ב-ADHD או בעברית: הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות. הרופא רשם ריטלין.

האם הרופא ידע שפעולת הריטלין היא כפעולת הקוקאין ומה שמבדיל ביניהן הוא שהריטלין מתחיל לפעול תוך שעה והקוקאין תוך 5 דקות?
האם הרופא ידע שריטלין היא תרופה ממכרת שהגוף מפתח אליה סבילות ותלות?
האם הרופא מכיר את המחקר המראה כי ילדים הנוטלים ריטלין נוטים פי 4 להתמכר לסמים קשים כגן הרואין וקוקאין?
למזלו של איתן, יש לו אימא חכמה שחקרה על השפעת הריטלין והחליטה שאינה נותנת אותה לבנה וכך הגיעה אלי.

לאחר בדיקות דם שערך איתן לבקשתי ולאחר שאבחנתי את גלגל העין שלו, ציפורניו ולשונו, הבנתי מה שאף רופא לא היה מבין: איתן סובל מהרעלת קדמיום ( מתכת רעילה הנמצאת בצעצועי פלסטיק, גומי, סוללות, חומרי ריסוס ועוד ) המרעילה את מוחו, עודף ברזל (כן.. וזה גורם להיפראקטיביות) וכמיהה עזה לפחמימות ומתוקים. השתייה שלו במהלך היום כוללת קולה, נסטי ופטל!

אין ספק שאיתן צריך לעבור תהליך הכולל שינוי תזונתי מקיף ובעזרת הוריו התומכים, התקדמנו צעד צעד לעבר השינוי המיוחל. הורדתי את ערכי הברזל בדמו, הסרתי מתפריטו את כל רכיבי התזונה המזיקים לו והעשרתי אותו במזונות מזיני מוח ובתוספי מזון, הנחתי את הוריו במספר כללים ישימים ופשוטים לביצוע ושיפור קל נצפה כבר לאחר החודש הראשון. שיפור משמעותי יותר הגיע כבר אחרי חודשיים ואז הסתיימה שנת הלימודים אך השיפור בהתנהגותו ניכר כל העת.

אימו מדווחת על ילד רגוע, היא אינה מעירה לו "כמו פעם", הוא מסוגל לשבת ברציפות חצי שעה ואף יותר, שנתו השתפרה וניכר כי נפשו נרגעה. איתן מוכן לשנת הלימודים הבאה והיא תהיה הרבה יותר טובה מקודמתה. למעשה- אני כבר מחכה לתגובת המורים שלו


 
 
052-2628033  |  therapecr@gmail.com  
   
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים