צור קשר עכשיו: 052-2628033
     
 
  אירועי  המרכז
  מתכונים  
  סיפורים מהקליניקה  
 
  מן העיתונות

תמונות 

מאמרים 

סרטונים 
 
 
ירקות מכילים שפע של ויטמינים, מינרלים נוגדי חימצון ואנזימים. חשוב לאכול ירקות בתחילת כל ארוחה כדי שהאנזימים שלהם יסייעו לפעולת העיכול וכדי למקסם את ספיגת הרכיבים שהם מכילים ומומלץ לאכול 8-12 מנות ירק ביום בכל הצבעים האפשריים- שני סלטים בשתי הארוחות העיקריות יענו על הצורך הזה בקלות. היכנסו למתכונים שלי וגלו רעיונות לסלטים מעניינים, טעימים ומזינים.
 

 
הצטרפו לקבוצת הווצאפ השקטה לקבלת טיפ בריאותי יומי ומתכון בריא בכל שבוע
לחצו כאן להצטרפות
  
 
 
להצטרפות לאינסטגרם לחצו כאן
 

תוספי תזונה- טוב או רע?


חדשות לבקרים נשמעות דעות בעד ונגד נטילת תוספי תזונה. תכניות תחקיר בטלוויזיה לעיתים קוטלות את השימוש בתוספים ולעיתים דווקא מעודדות את נטילתם. למען הסדר הטוב והבריאות של כולנו, לפניכם מידע חשוב באשר לנטילת תוספים.
ויטמינים, מינרלים ונוגדי חימצון מגיעים בעיקר מהצומח אך נמצאים גם במוצרים מהחי. כמובן שאידיאלי לקבלם מהמזון. הבעיה היא שהמזון של ימינו לא מכיל את כמות הוויטמינים והמינרלים כמו בעבר מכמה סיבות:
א.     הירקות והפירות נקטפים טרם הבשלתם וכך לא מספיקים לייצר ויטמינים, מינרלים ונוגדי חימצון.
ב.     עיבוד המזון הורס את הוויטמינים והמינרלים שבו.
ג.       כאשר חותכים ירקות ופירות מתחיל תהליך של חימצון בו הוויטמינים נהרסים אט אט. מיצים שנסחטים מראש, סלטים שנחתכים ולא נאכלים תוך חצי שעה- איבדו חלק ניכר מהוויטמינים שבהם.
ד.      גם בישול, טיגון, חימום, אפיה ואידוי- הורסים חלק מהוויטמינים.
ה.     בנוסף- רובינו לא אוכלים מגוון מספק של מזונות בכל יום כך שיספקו לנו את כמות הויטמינים, המינרלים ונוגדי החימצון שהגוף זקוק להם.
בשל כל הסיבות האלה רובנו נמצאים בחסר של ויטמין/מינרל/נוגד חימצון כלשהו והחסר הזה גורם לתסמינים שונים, לדוגמה:
·        חסר באבץ יגרום למערכת חיסונית חלשה וכך להידבקויות תכופות של וירוסים וחיידקים שיביאו לדלקות גרון, הצטננויות, שפעת וכדומה.
·        חסר בויטמין D  יביא לעייפות, אקזמה, פסוריאזיס ומחלות אוטואימוניות ואף נמצא קשר מובהק בין חסר בויטמין D להתפתחות סרטן במיוחד סרטן המעי והערמונית.
·        חסר במגנזיום יביא לעצירות, כאבי ראש, כאבים בפרקים ובשרירים ולמחלות הקשורות למערכת הלב.
·        חסר בברזל יביא להפרעות קשב וריכוז ואף יכול להוביל להתקפי חרדה קשים.
 
אנשים שנוטלים תוספים על דעת עצמם לא מועילים לבריאותם במקרה הטוב ומזיקים לעצמם במקרה הרע. רק איש מקצוע שלמד את הנושא ידע לאבחן בשיטות שונות (בדיקות דם, בדיקות דרך גלגל העין, אבחון הלשון וכדומה...) מה חסר ועל פי זה ידריך איך וכמה ליטול. בנוסף, לא כל חברות התוספים איכותיות ויש לדעת ממי לרכוש וגם איזה סוג. לדוגמה- יש שני סוגים של ויטמין B12-  - האחד (שנקרא "ציאנוקובלמין") לא נספג היטב ולכן כשנוטלים אותו רמתו בדם עולה אך הוא לא מצליח להיכנס לרקמות ולהועיל באמת והשני (שנקרא "מתילקובלמין") נספג בקלות ברקמות הגוף– רוב האנשים נוטלים את הראשון ולא מודעים לכך שהנטילה לא מועילה. דרך אגב- ויטמין B12  נמצא במזון מהחי בלבד אך לרוב האנשים- הגם אם אינם צמחונים יש חסר בויטמין חשוב זה כיוון שחסר להם מתווך שנמצא בקיבה (שנקרא intrinsic factor ) שגורם לויטמין להיספג.
דוגמה נוספת לחשיבות סוג התוסף נלקחת ממחקר שעורר סערה לאחר שנמצא שנטילת חומצה פולית (=ויטמין 9B) קשורה להתפתחות סרטן המעי, הערמונית והשד אך התברר שנגזרת מסוימת של החומצה הפולית אכן עלולה להזיק בעוד שנגזרת אחרת שלה (הנקראת "פולאט") חיונית ביותר לבריאות, בפרט לנשים הרות על מנת למנוע מומים בעובר ולאנשים עם נטייה לחלות בסרטן כיוון שהחומצה הפולית מונעת התחלקות בלתי מבוקרת של תאים שתוצאתה גידול סרטני.
רצוי לקבל ויטמינים ומינרלים מתוספים טבעיים ולא מכמוסות (שרובן מסונתזות) ולאחרונה יש בארץ שפע של מקורות כאלה כגון אצת ספירולינה שמכילה ויטמינים רבים, מינרלים – אפילו נדירים- ונוגדי חימצון ברמה גבוהה: ממש מולטי ויטמין מהטבע. גם בעשב חיטה ניתן למצוא שפע של רכיבים חשובים: 40  מ"ל של מיץ עשב חיטה טרי שקול ל 1 ק"ג ירקות ירוקים עליים!
לסיכום: בהחלט יש ערך מוסף בתוסף- רק חשוב ליטול לאחר התייעצות עם איש מקצוע.
 
 
 
 


 
 
052-2628033  |  therapecr@gmail.com  
   
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים